Strona główna Credit Agricole
Zrównoważony rozwój jest dla nas nieodłączną częścią biznesu. Nasze podejście ma na celu wzmocnienie przewagi konkurencyjnej i rentowności poprzez trwałe tworzenie wspólnej wartości w wyniku ścisłej współpracy ze wszystkimi interesariuszami oraz integrację czynników ESG w procesie podejmowania decyzji.
Uwzględniamy oczekiwania, wpływ i potrzeby wszystkich interesariuszy w całym łańcuchu wartości banku. Zrównoważony rozwój i ESG traktujemy jako sposób myślenia, wypracowywania zysku w sposób etyczny i odpowiedzialny oraz codzienną praktykę działania każdego pracownika.
Te dokumenty zbierają najważniejsze i najbliższe nam zasady i wartości. Razem tworzą system norm etycznego postępowania dla wszystkich pracowników banku, w tym także członków organów statutowych.
Dążymy, by nasza współpraca opierała się na wspólnym systemie wartości oraz tych samych zasadach prowadzenia społecznie odpowiedzialnego i etycznego biznesu. Dlatego wprowadziliśmy Kodeks standardów etycznych dla partnerów biznesowych.
Stale rozwijamy ofertę zrównoważonych produktów oraz zrównoważone finansowanie we wszystkich liniach biznesowych. Jako instytucja zaufania publicznego odpowiadamy na potrzeby klientów z różnych sektorów oraz aktywnie wspieramy ich w zielonej transformacji.
Nasze główne założenie to działanie na rzecz klimatu i przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Chcemy wspierać naszych klientów we wdrażaniu ESG poprzez inicjatywy edukacyjne i usługi dodatkowe (VAS).
Zrównoważone produkty w naszej ofercie to kredyty i produkty inwestycyjne. Obecnie w portfelu inwestycyjnym mamy fundusze promujące aspekty środowiskowe i społeczne.
W definiowaniu zielonych kredytów bank Credit Agricole korzysta z dokumentu „The Green Loan Principles”, który wydaje i cyklicznie aktualizuje organizacja branżowa Loan Market Association
Na zakup pojazdów elektrycznych, energooszczędnego sprzętu RTV i AGD, zakup i instalacje odnawialnych źródeł energii (np. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, związane z tym magazyny energii) oraz na termomodernizację domów lub mieszkań.
Na finansowanie budowy ekologicznych domów oraz na zakup ekologicznych domów i mieszkań, jest to zielony kredyt hipoteczny wspierający klientów w realizacji inwestycji zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, obniżających ślad węglowy.
Na zakup i instalację odnawialnych źródeł energii, takich jak: panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz magazyny energii, kredyt ten umożliwia zmniejszenie kosztów energii oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.
Na termomodernizację budynków gospodarczych, ekologiczną modernizację gospodarstw: budowę biogazowni, zakup ciągników oraz maszyn i urządzeń rolniczych, instalację pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych, poprawę dobrostanu zwierząt, na współfinansowanie projektów z dotacjami UE.
Na zakup i instalację odnawialnych źródeł energii: paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, na zakup maszyn i urządzeń o niskim zużyciu energii lub na zakup, budowę i termomodernizację nieruchomości komercyjnych w celu poprawy efektywności energetycznej firmy.
Na termomodernizację budynków komercyjnych, linii produkcyjnych, wymianę parku maszynowego oraz instalację odnawialnych źródeł energii, wymagana jest oszczędność energii na poziomie minimum 30%, kredyt ten pozwala przedsiębiorcom zmniejszyć koszty energii i zwiększyć efektywność energetyczną działalności.
Na innowacje, ekoinnowacje lub transformację cyfrową, na inwestycje w nowoczesne technologie, cyfryzację procesów, na inwestycje w poprawę efektywności energetycznej, wdrażanie rozwiązań ograniczających emisję CO2 oraz rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym GOZ.
Na poprawę efektywności energetycznej, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w tym termomodernizację budynków komercyjnych, modernizację urządzeń i linii technologicznych, wymagana jest oszczędność energii na poziomie minimum 30%.
Na recykling odpadów, gospodarkę o obiegu zamkniętym (GOZ), kogenerację oraz odnawialne źródła energii (OZE), w tym między innymi: fotowoltaikę (PV), kolektory słoneczne, koncentratory energii słonecznej (CSP), biogazownie, pompy ciepła, magazyny energii, systemy zarządzania energią (EMS), technologie cyfrowe (AI, IoT w energetyce).
Finansuje zrównoważone inwestycje w niewielkim stopniu. Promuje aspekty środowiskowe i społeczne. Będzie miał udział 10% w zrównoważonych inwestycjach.
Finansuje zrównoważone inwestycje w niewielkim stopniu. Promuje aspekty środowiskowe i społeczne. Będzie miał udział 10% w zrównoważonych inwestycjach.
Promuje aspekty środowiskowe i społeczne, ale nie będzie mieć udziału w zrównoważonych inwestycjach.
Chcesz dowiedzieć się więcej o finansowanych przez nasz bank zrównoważonych inwestycjach?
Przygotowaliśmy filmy, w których eksperci omawiają techniczne warunki instalacji oraz dają praktyczne wskazówki dotyczące zakupów.
Znajdziesz tam odpowiedzi na szczegółowe pytania, które dotyczą następujących tematów:
Odkryj inspiracje i praktyczne porady - zapraszamy do oglądania!
Nasz bank aktywnie wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Nasze działania dotyczą przede wszystkim następujących celów:
3,5 tys. przelewów charytatywnych na łączną kwotę 200 tys. zł wykonali użytkownicy aplikacji CA24 Mobile w 2024 r...
Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od kilku lat współpracuje z bankiem Credit Agricole przy organizacji różnych ekologicznych inicjatyw...
Każdy kto planuje przyjazną dla środowiska inwestycję może dostać w Credit Agricole kredyty na preferencyjnych warunkach...
Kampania, w której edukujemy o tym, jak szkodliwy dla środowiska naturalnego jest jednorazowy plastik i podpowiadamy, jak ograniczać nadmiar tworzyw sztucznych. Celem kampanii jest zmiana świadomości i postaw odbiorców tak, by w codziennym życiu świadomie ograniczali ilość plastikowych śmieci, a te które już wytworzą, gromadzili i przekazywali do powtórnego użycia.
Poznaj szczegółyW ramach projektu „Zamieniam się w słuch” prowadzimy kompleksowe działania skoncentrowane na trzech obszarach:
Zachęcamy do uważniejszego gospodarowania pieniędzmi poprzez:
Dowiedz się, w jakich obszarach przyczyniasz się do największej emisji CO2, by zmieniać swoje codzienne nawyki. Swój ślad węglowy obliczysz w kilka minut.
Dowiedz się, w jakich obszarach przyczyniasz się do największej emisji CO2, by zmieniać swoje codzienne nawyki. Swój ślad węglowy obliczysz w kilkanaście minut.
Odsłuchaj webinary przygotowane we współpracy z zewnętrznymi ekspertkami i ekspertami, by poszerzyć swoją wiedzę o zrównoważonym rozwoju i ESG.
Podziel się swoją opinią o naszym wpływie na tematy środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego. Dzięki ankiecie będziemy mogli lepiej ukierunkować nasze działania i skuteczniej informować o kwestiach związanych ze zrównoważonym rozwojem.